Szkółka Kostka

Kim Jesteśmy

O nas

Jesteśmy rodzinną firmą, która od 4 pokoleń zajmuje się produkcją szkółkarską. Od 60 lat siedziba naszej firmy mieści się w Chudowie (koło Gliwic) w woje-wództwie śląskim, blisko autostrad A4 (ok.6km) i A1 (ok.8km).

Cały materiał dostępny jest od października do końca kwietnia (w zależności od pogody), natomiast w sezonie letnim tylko wybrane pozycje w pojemnikach.
Służymy fachową poradą dotyczącą sadzenia oraz pielęgnacji naszych roślin.
Zapewniamy odpłatny transport.

Zapraszamy do Naszej szkółki przez cały rok:
- od poniedziałku do piątku od 7:00 do zmierzchu
- w soboty od 7:00 do 15:00
- ewentualnie w niedzielę po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Nasza Produkcja

Produkujemy:
Drzewa owocowe (jabłonie, grusze, pigwy, wiśnie, czereśnie, śliwy, morele, brzoskwinie, nektaryny), karłowe (jabłonie, czereśnie, grusze i śliwy) i krzewy owocowe (agresty i porzeczki na pniu) w szerokim asortymencie odmianowym.
Drzewa i krzewy iglaste (choinki świąteczne: jodła koreańska, świerk serbski, świerk kłujący, sosna czarna oraz tuje: Smaragd i Aureospicata).
Drzewa alejowe (brzozy, buki, dęby, głogi, graby, jabłonie rajskie, jarzęby, klony, lipy, morwy, olchy, platany, robinie, wiązy, wiśnie ozdobne).
Krzewy liściaste (róże pienne w szerokim asortymencie odmianowym, migdałek różowy i biały na pniu, lilaki w szerokim asortymencie odmianowym).